Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Pdo organik ip uygulaması

Pdo organik ip uygulaması

Anti aging amaçlı deri altına ip koyma 1950 li yıllara dayanır. İlk kez Nicola Serge balık kılçığı şeklindeki ipleri ameliyathane koşullarında kullanmıştır. Daha sonra geliştirilen daha kolay uygulanabilen ipler ofis ortamında bile uygulamayı mümkün kılar. Uygulamanın temelini değişik çap,uzunluk ve şekildeki iplerin derinin smas denilen tabakasına yerleştirilme işlemi oluşturur.

Deri altına yerleştirilen ip ;
1.Dokuyu mekanik olarak kaldırır
2.Yara iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek cildin gençleşmesine sağlar.

Ortalama 3 ay sonra konulan ip erir ama oluşan fibröz doku lifting etkisini devam ettirir. Bu etki 1,5 -2 sene sürer.

Uygulama 35 -75 yaş grubuna önerilir. Eğer bağ dokusu gevşek ise daha genç hastalara da yapılır.

Uygulama bölgeleri yüz, boyun, karın, kol ve bacaklardır. Yüzde sarkan yanaklar, çene çizgisi, çene altı, kaş, burun başlıca uygulama alanlarıdır. Gövdede ise sarkık kol altları, gevsemiş karın dokusu, bacaklar daki sarkıklıklar tedavi alanlarını oluşturur. Uygulama minimal invaziv bir işlemdir. Çalışma alanı derialtı olduğu için pek fazla acı ağrı olmaz. Zaten gereken yerlere lokal anestezi yapılır. Hastanın problemine uygun ip hekim tarafından belirlendikten sonra deri çizgilerine parelel ,yerçekimine karşı gelecek şekilde yerleştirilir. Komplikasyon beklenmez.

Uz. Dr. Gülgün ZENGİN
Cilt Hastalıkları ve Lazer Tedavileri
Telefon
+90 (332) 321 44 44

Fotoğraf Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.