Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Akne rozasea (gülleme hastalığı) nedir?

Akne rozasea (gülleme hastalığı) nedir?

Akne rozasea (gülleme hastalığı) mevsim değişimlerinde alevlenir. Halk arasında gülleme denilen akne rozasea otuzlu yaşlarda açık tenli renkli gözlü bayanlarda sık görülen bir hastalıktır. Pek çok tetikleyici ajan vardır ve hastalığın kötüye gitmesine sebep olurlar. Sıcak-soğuk havalar, güneşte kalmak rüzgar, nem, hastanın cildini kötü etkiler. Ayrıca alkol, acı baharat, sıcak içecekler, çay ve kahveden uzak durulmalıdır. Bu hastaların cildleri aşırı tepki vermeye yatkındır. Genellikle kozmetiklere karşı intolerans vardır. Aynı zamanda derileri kuru ve kabuklanmaya meyilli olduğundan nemlendirici kullanmak durumundadırlar ve uygun ürün seçmede zorluk yaşarlar. Aşırı egzersiz,stresli yasam koşulları kötüye gidişten sorumlu diğer faktörlerdir.

8 Comments
 • gülçin

  iyi akşamlar hocam ben 15 yaşındayım ve gerçekten çok stresli bi insanım yanaklarımda yani burnumdan itibaren normal zamanlarda çok hafif fakat sıcak veya soğuk bir ortama girdiğim çok fazla kızarıklık gösteren bi yanaklarım var dermatoloji uzmanım bana genetik dedi evet benim anneanneminde aynı şekilde gülünce utanınca heyaca yapınca yanakları kızarıdı fakat bu geceleri olan şey daha farklı gibime geliyor size twitter adersinizden ulaştım ve bu sayfayı buldum yani rozasea hastalığına yakalanmaktan korkuyorum yanaklarım kıpkırmızı olmuyor pembeleşiyor ve batma yanma hissi oluşuyor sizce rozasea mıyım eğer öyleysem ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olusanız çok sevinirim doktor hanım şimdiden çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

  24 Kasım 2012 17:11
 • ismail

  hocam ben göğüs üstü ve omuz bölgelerini epilasyon yaptırmak istiyorum. tahminen kaç seansta biter ve ücreti ne kadar olur?

  18 Ocak 2013 16:01
 • merve

  Hocam ben alt bacağıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. tüylerim kalın siyah ve sık, tenim beyaz. fakat daha önce ağda epilatör vs yöntemlerde çok kıl batması oldu ve bunları sıktığım için bacağımda çok leke kaldı. lazer yapılmasına engel olur mu, lazer lekeleri arttırır mı. Lazer yapılamazsa iğneli epilasyon yapılabilir mi, siz merkezinizde iğneli epilasyon uygulaması yapıyor musunuz? Saygılarımla..

  04 Temmuz 2014 08:07
 • merhaba
  Yüzümdeki lekeler için eylül ayında lazer tedaviye başlayacağım. o zamana kadar akşamları expigment %2 isimli kremi kullansam yaz mevsimden dolayı zararı olur mu acaba ? Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

  10 Temmuz 2014 15:07

Sorry, the comment form is closed at this time.