Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Cildim hangi kremi kullanırsam kullanayım kabul etmiyor, kaşıntı, yanma, batma oluyor. Ne yapabilirim?

Cildim hangi kremi kullanırsam kullanayım kabul etmiyor, kaşıntı, yanma, batma oluyor. Ne yapabilirim?

Evet, hiçbir kozmetiği tolere edemeyen bir cilt yapısı vardır. Kişi için sıkıntılı bir durumdur, zira ihtiyaç duyulan ürünleri kullanılamaz; cilt her şeye tepki verir. Buna status cosmeticus  denir. Bu hastalara tüm kozmetikleri kesmeleri, yüz temizliğinde sade su ile yıkama yapmaları, akabinde gül suyu kullanmaları önerilir. Nemlendirici olarak gliserin, doğal maskeler kullanabilirler. Bu durum uzun bir süre devam edecektir muhtemelen. Yeni bir ürün kullanmak gerektiğinde temkinli olmalı ürünü başka hiçbir şey kullanmadan denemeli, sorun olmazsa kullanmalıdır. Nemlendirici olarak; gül suyu75 gr, distile su25 gr, gliserin50 gr şeklinde bir formül eczanede hazırlatılabilir.

2 Comments
  • discoid lupus eritematozus tanılı hastayım. saçlarım gün geçtikçe daha çok dökülüyor. ayrıca başımda çıkan yaralar bir türlü geçmek bilmiyor aksine artıyor. bir çok tedavi gördüm. kortizonlu ilaçlar kullandım. bunları bıraktığım anda hastalık tekrar başlıyor. ayrıca plaquenil diye bi ilaç ta kullandım. artık hiç birisini kullanmıyorum kan değerlerim iyi çıkıyor ama başımdaki bu yaralar ve saç dökülmesi durmuyor ne yapmalıyım teşekkürler

    02 Haziran 2012 09:06
  • Nuran

    Hocam belki bir bildiginiz vardır çıban tedavisinde ne yapılma n
    Bu konuda bir bilginiz varsa cevabınızı bekliyorum

    27 Ağustos 2012 15:08

Sorry, the comment form is closed at this time.