Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Son Yılların Altın Buluşu Fraksiyonel Lazerler

Son Yılların Altın Buluşu Fraksiyonel Lazerler

Başlıca endikasyonları cilt dokusunu sıklaştırmak ve kırışıkları gidermek olan Fraksiyonel Lazer göz çevresi gibi hassas bölgelerede uygulanabilir. Yüz, el ,dekolte kırışıklıklarını gidermenin yanı sıra yüzdeki akne izlerini ve güneş lekelerini de giderebilir.

Her zaman genç ve güzel olmak, bu görünümü korumak önemli olmuştur. Bu istek kozmetik sektörünü zorladığı kadar medikal çözümler oluşturmak için hekimleri de yeni yöntemler geliştirmeye itmiştir. En çok bilinen botox, kimyasal peeling, dolgu maddeleri, estetik cerrahi uygulamalarının yanı sıra son yılların en gözde yöntemi fraksiyonel lazerlerle yapılan uygulamalar olmyştur.

Azalmış doğal kolajeni geri getirmek için yapılan derin peelingler, dermabrazyon, ablatif lazerlerle yapılan uygulamalar dokuyu ciddi oranda zedeler. Hasta için de güçlük oluşturur. Oysa fraksiyonel lazerlerin incecik sütunlar halinde derinin derinliklerine uzanan deri yüzeyinde önemli bir tahribat oluşturmadan hasarlı kolajeni tahrip eder, yeni kolajen oluşumunu uyarır ve uzun süreli kolajen artışı sağlar.

Fraksiyonel lazerler en son geliştirilen lazerler olup FDA tarafından onaylanmışlardır. Başlıca endikasyonları cilt dokusunu sıkılaştırmak ve kırışıklıkları gidermektir.
Göz çevresi gibi hassas bölgelere de uygulanabilirler. Yüz, el, dekolte kırışıklıklarını gidermenin yanı sıra yüzdeki akne izlerini ve güneş lekelerini giderebilirler.

Öncesi ve Sonrası

İyileşme süreci hızlıdır. İşlem muayenehane koşullarında anesteziye gerek olmadan yapılabilir. Ortalama
20 dakikada bütün yüz taranabilir. Hasta işlem sonrası geçici bir yanma hisseder. Güneş yanığı gibi bir tablo ortaya çıkar. İki ila üç gün içinde kabuklanarak soyulur. Bir hafta içinde her şey normale döner. Cilt pembe
ve parlak bir görünüm kazanır. İyileşme süreci devam eder, bir ay sonra görüntü daha güzeldir. İki ile üç ay sonra ise görüntü muhteşemdir. Kişinin yaşına ve cildinin durumuna göre birer ay aralıklarla 2-3 kez tekrarlanır. İşlem sonrasında güneşten korunma önerilir. Uygulamanın enfeksiyon riski yoktur. Herkese yapılabilir. Hasta isterse ertesi gün dahi işine dönebilir.

Fraksiyonel lazerler uygulama kolaylıkları, hasta konforları ve sağladıkları sonuçlar açısından son yılların en önemli lazer uygulamaları olmuşlardır.

2 Comments
  • hamilelikte oluşan çataklarım oldu bu lazer gerçekten etkili oluyor mu.birde fiyatını öğrenebilir miyim.

    30 Ekim 2012 21:10

Sorry, the comment form is closed at this time.