Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Saçınızı toplama biçiminiz saç kaybına yol açabilir

Saçınızı toplama biçiminiz saç kaybına yol açabilir

Saçlar sıkı sıkıya toplanıp uzun süre böyle bırakılırsa saç hücreleri kronik bir travmaya maruz kalır ve follükül dediğimiz kılı oluşturan soğancık hasar görür. Follükülün hasarlanması saçın dansitesinde azalmaya ,saçta kırılmalara neden olur. Genellikle saçın ön ve yan kısımlarını tutan çember şeklinde bir alanda saç kaybı görülür. Biz buna traksiyonel alopesi diyoruz. Traksiyon devam ettiği takdirde skatrisyel alopesi gelişir, yani kalıcı saç kayıpları söz konusudur. Bu durum saçını sürekli sıkı sıkı toplayan kapalı bayanlarda, peruk takanlarda at kuyruğu denen saç modelini sık tercih eden bayanlarda görülür. Erken fark edildiğinde saçında canlı olduğu hatırlanıp traksiyon oluşturacak uygulamalardan vazgeçilirse geri döner.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

SAÇ MEZOTERAPİSİ sorunlu saça yoğun destek sağlayarak zayıflamış follükülü güçlendirmeye yönelik bir uygulamadır. Bunun için klasik mezoterapi tekniği ile ya da roller denen cihazlarla özel serumların kıl follükülüne ulaşması sağlanır. Saç mezoterapisinde kullanılan serumlarda bir takım aktif bileşenler vardır. Bizim kliniğimizde kullandığımız üründe WDSF0910, ANJİO-S, IGF, KGF, BAKIR TRİPEPTİD GİBİ BİLEŞENLER yeni kan damarları oluşturur, dolayısıyla follükülün beslenmesi artar ve hücre büyümesi teşvik edilir. Uygulama haftada bir olmak üzere 12 seans yapılır.

Uz. Dr. Gülgün ZENGİN
Cilt Hastalıkları ve Lazer Tedavileri
Telefon
+90 (332) 321 44 44

Fotoğraf Creative Commons lisansı ile kullanılmıştır.