Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Göz Altı Morluklarının Sebebi ve Tedavisi

Göz Altı Morluklarının Sebebi ve Tedavisi

Göz altı morlukları çeşitli sistemik ve alerjik hastalıkların bir bulgusu olabildiği gibi yapısal veya genetik olabilir. Ayrıca yaşam kalitesinin bozukluğu da önemli bir etkendir. Aşırı yorgunluk, uykusuzluk, sigara alkol ve uyuşturucu kullanımı stresli yaşam göz altı mor halkaların diğer yapısal olmayan sebeplerindendir.

Tedavide öncelikle bu durumun bir sebebi var mı araştırılmalıdır. Örneğin hastanın kendisinin bile fark etmediği derin bir anemisi (kansızlık) vardır, tedavi olunca problem ortadan kalkar.

Herhangi bir sebep tespit edilemeyen kişilerde morlukları azaltmaya faydalı olan çeşitli tedavi seçenekleri değerlendirilir. Göz altı morlukları için bizim tercih ettiğimiz tedavi seçenekleri göz altı mezoterapisi, dermaroller tedavisi, prp uygulamalarıdır.

GÖZ ALTI MEZOTERAPİSİ

Bu uygulama için RAFFAELLO mezoterapi serumu kullanıyoruz. Raffaello serumu İtalyan doktor Annamaria Forenza tarafından geliştirilmiş yeni bir mezoterapi ilacı. Bu özel kokteyl içinde pinus pinacter bitki ekstresi, resveratrol, glutathione gibi bir dizi etken madde var ve bu etken maddeler bu bölgede pigmentasyonun azalmasında yardımcı olmaktadır. Morluğun olduğu alanda sadece iki noktaya cilt içine enjeksiyon şeklinde uygulanır. İlk ayda on günde bir olmak üzere üç kez yapılır. Daha sonra üç, beş, yedinci ayda birer enjeksiyonla desteklenir.