Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Botox nedir?

Botox nedir?

Botox saflaştırılmış bir protein olup enjekte edildiği kasta sinir iletilerinin geçici blokajını sağlayarak geçici gevşek tip paralizi oluşturur. Kastaki etkisi 3-5 ay sonra kaybolur. Botox 15 senedir sadece kozmetik amaçlı değil aynı zamanda çeşitli tıbbi durumların tedavisinde de kullanılmaktadır. Başlıca kullanılan alanlar:

1. Yüzdeki dinamik kırışıkların tedavisinde: Mimiklerin kullanımına bağlı tekrarlayan kasılmalar deride zamanla kırışıklık oluşmasına yol açar. Alın kırışıklıkları, kaz ayağı denen gülme sonucu göz etrafında oluşan kırışıklıklar, kaş çatmaya bağlı kaşlar arasında oluşan çizgiler botox ile başarılı bir şekilde tedavi edilirler. Ayrıca boyunda oluşan enlemesine çizgiler, dudaklarda oluşan özellikle çok sigara içenlerde görülen ışınsal çizgilenmeler de botox tedavisine cevap verirler.
2. Koltuk altı ve ellerde görülen aşırı terleme botox enjeksiyonları ile kaybolur.
3. Bazı göz hastalıkları
4. Bazı nörölojik hastalıklar.servikal distoni, junenil serebral palsi vb.

Yüzde kırışıklık tedavisi uygulamalarında görülebilecek yan etkiler nelerdir?
1. Göz kapağında düşüklük
2. Sorgulayıcı kaş yapısı
3. Maske yüz
4. Kaşta düşme
5. Asimetrik gülme

Bahsedilen yan etkiler nadiren ortaya çıkan durumlardır ve geçicidirler.

Botox ilk enjeksiyonlarda 4-6 ay etkili olur. Daha sonraki enjeksiyonlarda etki süresi uzar. Bir defa yaptırmak sürekli yaptırmayı gerektirmez, yaptırmaktan vazgeçildiğinde daha kötü olmaz.
Botox mimik kırışıklıkları aşırı derinleşmiş, göz kapağı çok katlanmış ileri yaş gurubundaki hastalarda uygun değildir. İdeal yaş 30 ve üstüdür.