Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Tercihiniz Lazer Epilasyonsa…

Tercihiniz Lazer Epilasyonsa…

Tatmin edici sonuçlar almak hem kişiye hem de yönteme bağlı olarak değişiyor…

Epilasyon için çok daha basit ve ucuz yöntemler varken neden Lazer gibi ileri teknoloji ürünleri tercih ediliyor? İstenmeyen tüyler insanlar için her zaman sorun olmuştur. Şurası bir gerçek ki istenmeyen tüylerin üstesinden gelebilmek hiçbir zaman şimdiki kadar kolay olmamıştı, çünkü artık Lazer Epilasyon gibi kurallarına uygun biçimde uygulandığında etkili ve güvenilir sonuçlar veren bir yöntem var elimizde.

Bugün en çok kullanılan lazerler hangileridir?

Ruby Lazer’le başlanan Lazer Epilasyon uygulamaları aradan geçen on yılı aşkın dönemde gelişmiş ve çeşitlenmiş, Alexandrite Lazer, Diyot Lazer, Nd:YAG Lazer ve IPL (yoğun ışık kaynakları) sistemleri geliştirilmiştir.

Peki bunca teknolojinin birbirinden farkı nedir?

Lazerlerin birbirinden en önemli farkı dalga boylarıdır. Dalga boyunun artması ışığın etki edeceği derinliği artırmaktadır. Ruby Lazer 694 nm dalga boyundaolup yan etkilerinden dolayı epilasyonda fazla kullanılmamaktadır. Epilasyonda kullanılabilen bir diğer lazer ise dalga boyu 1064 nanometre olan Nd:YAG lazerdir. Bu tür lazer de uygulamanın çok ağrılı olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Alexandrite Lazer 755, Diyot Lazer ise 810 nanometre dalga boyundadır. Bu lazerlerde dalga boyunun sabit olması her bir atışta aynı enerji değerinin elde edilmesini sağlar. Bu da daha başarılı sonuçlar elde edilmesi açısından önemlidir. IPL’lerde ise dalga boyunu değiştirmek mümkündür. Ancak her bir atışta stabil bir enerji değeri elde edilebildiği şüphelidir. Açık tenli kişilerde başarılı kabul edildiğinden tercih sebebi olabilir.

Lazer Epilasyonun sonuçlarının kişiden kişiye değiştiği söyleniyor.
Bunda gerçek payı var mıdır?

Lazer Epilasyonun başarısı için kişiye ait faktörler de çok önemlidir. Bunların başında kılın rengi ve kalınlığı, epilasyon yapılan vücut bölgesi, deri rengi, hormonal bir rahatsızlığın olup olmaması gelir. Kılın rengi ve kalınlığı tedavinin başarısıyla doğrudan ilişkilidir. En iyi sonuç daha fazla melanin içerdikleri için koyu renkli kıllardan alınır. Açık renkli, ince, zayıf, kıllar ise çok uzun seanslar gerektirebilir. Hatta başarısız olmak bile olasıdır.

Lazer Epilasyonla en iyi sonuç hangi hastalarda alınır?

Lazer Epilasyon için en iyi hasta beyaz tenli, koyu renk kıllara sahip olan hastadır. Koyu tende bulunan melanin ışığı emdiği için enerjinin bir kısmı deri tarafından tutulur, bu da etkinin azalmasına yol açar. Böyle hastalarda yanık da daha kolay oluşur.

Uygulanan vücut bölgesinin önemi nedir?

Lazer Epilasyonun etkisi, uygulandığı vücut bölgesine göre de değişir. En iyi sonuçlar koltuk altı, bikini ve bacak kıllarından alınır. Belki hastaları en fazla üzen yüz kılları ise ne yazık ki tedaviye daha geç cevap verir.

Tercih edilecek lazer kişiden kişiye değişir mi?

Kullanılacak lazerin kişinin deri rengi ve kıl yapısına göre belirlenmesi sonuçların daha iyi olmasını sağlar. Örneğin daha açık tenliler için diyot lazer önerilirken koyu tenliler için Alexandrite lazer önerilebilir.

İşin bir de mali boyutu var. Maliyet de lazer seçiminde etkili oluyor mu?

Elbette Lazer Epilasyon yönteminin seçiminde tedavi maliyeti de önemli bir unsurdur. Maliyeti seans aralıklarının uzunluğu ve lazerin etkinliği belirler. Seans aralıkları lazerlere göre değişken olabilmektedir. Örneğin Alexandrite ve Diyot Lazerlerde bu süre yüz kılları için 1,5-2 ve gövde kılları için yaklaşık 2,5- 3 ay civarındadır. Koltukaltı ve bacak gibi bölgelerdeki kıllar 3 ay ara ile üç ya da dört kez uygulama yapılarak yok edilebilmektedir.

Lazer Epilsayonda iç organlar, ter bezleri etkilenebilir mi?

Lazer ışınları kıl kökünün bulunduğu yere yani 4-7 milimetrelik bir derinliğe erişebilir, daha derinlere gidemediğinden iç organları etkilemez. Terlemeyi azaltmaz ya da arttırmaz.

Lazer Epilasyon için bir yaş ya da cinsiyet sınırlaması var mı?

Lazer Epilasyon 12 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Tüy problemi sadece kadınları ilgilendiriyor sanılsa da erkeklerin de bu konuda hayli muzdaripler. Erkeklerde genellikle kulak, ense, elmacık, apolet ve koltuk altı bölgeleri için başvurmaktadır.

Uzun sözün kısası, Lazer Epilasyon istenmeyen koyu renkli kılların giderilmesinde en etkin yöntemdir. En iyi sonuçlar Alexandrite ve Diyot Lazerlerden alınmaktadır. Uygulama hızlıdır, yan etkileri ise az ve geçicidir.