Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

Lazer Epilasyon nerede ve ne tür cihazlarla olmalı?

Lazer Epilasyon nerede ve ne tür cihazlarla olmalı?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. Lazer epilasyon sistemi istenmeyen tüylerden kurtulmanın sağlıklı, etkili ve hızlı bir yoludur.

LAZER EPİLASYON NASIL ETKİ EDER
Lazer belli bir yönde dağılmadan ilerleyen tek dalga boyuna sahip yoğunlaştırılmış ışık enerjisidir. Lazer ışınları atış yapıldığı anda sadece kıl folikülüne rengini veren melanin maddesi tarafından tutulmakta ve ısı enerjisine dönüşmektedir. Ortaya çıkan bu ısı enerjisi kıl kökünü yakarak tahrip eder.

NEDEN ALEXANDRİTE CANDELA KULLANIYORUZ
Lazer epilasyonda başarı, kullanılan cihaza, kişisel özelliklere ve uygulayıcıya bağlıdır. Bütün dünyada en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazları Alexandrite lazerlerdir. Bu cihazlar 755nm dalgaboyunda olup, yapılacak işlemler kısa sürede tamamlanabilmektedir. Örneğin dudak üstü epilasyonu 1 dakika, tüm yüz epilasyonu 5 dakika içinde tamamlanmaktadır. İşlem sonrasında pürüzsüz bir görüntüye sahip olursunuz. Bir diğer avantajı ise traşlama yapmadan uygulama yapılabilmesidir. Böylece traşlamanın dezavantajlarını da yaşamamış olursunuz. Deriyi soğutmak amacıyla kullanılan kriyojen gaz sayesinde ağrı ve acı duygusu minimuma iner.

Bunların yanı sıra bu konuda eğitimli kişilerce uzman doktor gözetiminde güvenilir bir merkezde uygulama yaptırmak özellikle önemlidir. Lazer epilasyon tıbbi bir uygulama olduğundan her zaman uygulayıcı seçiminde hassasiyet göstermek büyük önem arz etmektedir.