Aklınıza takılan bir soru mu var ya da acil bizimle iletişime mi geçmeniz gerekiyor?

Mesai saatlerimizde sabit hattımızdan bize ulaşabileceğiniz gibi, mesai saatleri dışında Instagram veya Facebook üzerinden iletişime geçmeniz durumunda sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Pzt - Cts : 09:30 - 19:00 Pazar: KAPALI
Mesai Saatlerinde
Sormak istediğiniz bir soru mu var?
Title Image

İzlerimiz… Artık Bizi Üzmesin!

İzlerimiz… Artık Bizi Üzmesin!

Doğduğumuzda hepimizin cildi yumuşacık ve pürüzsüzdür. Başka hiçbir etken olmasa bile genellikle ilk izlerimizi ergenlik sivilcelerimiz bırakır. Ne yazık ki bir kısım insanlarımız da arabesk kültürün etkisiyle kendi kendilerini jilet vb. araçlarla yaralamakta ancak bir süre sonra rahatsızlık duyarak bunlardan kurtulmak istemektedirler. Bazen geçirilen ameliyatlar ve çeşitli yaralanmalar deride kabarık izler oluşturarak iyileşirler. Daha az görülen bir durum ise sıklıkla göğsün ön yüzünde kendi kendine oluşan ve yara izlerine benzeyen kabarıklardır.

İstemeden edindiğimiz bu izler çoğumuzun muhtelif yerlerinde mevcuttur. Özellikle görünür yerlerdeki izler bizi en çok mutsuz edenlerdir. İzlerin tedavisinde pek çok yöntem vardır. Bunların bir kısmı estetik cerrahların uygulama alanına girer. Cerrahiye yakın bir yöntem de ablaziv lazerlerle yapılan uygulamalardır. Bu amaçla Erbiyum ve CO2 lazerler kullanılır. Genellikle tek seans uygulamaların yeterli olduğu söylenebilir.

Uygulama muayenehane koşullarında lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Bir hafta günlük pansumanlar yapılır. Tam iyileşme iki-üç ay sonra gerçekleşir. Erbiyum lazer kollajenin yeniden yapılanmasını uyararak yara izlerinin dolmasını sağlar. Erbium lazer uygulamalarının tek yan etkisi leke oluşumudur. Bunu önlemek için tedavinin kış mevsiminde yapılması tercih edilir.

Erbiyum lazerin başarıyla kullanıldığı bir diğer alan ise yüz, boyun gibi görünen yerlerde bulunduklarına bizi mutsuz eden kahverengi benlerdir. Bu benlerin bazıları kötü huylu olabileceği için inceleme için parça alındıktan sonra uygulama yapılmalıdır. Ergenlik döneminde oluşan akneler bazen çukurcuk tarzında iz bırakarak iyileşir. Bu izlerin tedavisini lazerle yapmak mümkündür.

Erbium lazer, doğuştan bazı benlerin tedavisinde de başarılıdır.

Toplumumuzda çok yaygın izlerden biri de jilet izidir.

6 Comments
 • Zeynep tasdemir

  Hocam merhaba,

  Erginin frk.lazer ile kolumdaki cok sayıda beni aldırdım.bir hafta olmasına rağmen güneş yanığı gibi bir his var.ve görüntüsü suan inanılmaz kötü.kırmızı yaralar seklinde.Sadece bepanthen kullanmam gerektiği söylendi.cok korkuyorum geçmemesi ihtimali cok ürkütücü . Yorumlarınız cok değerlidir.saygılar.

  21 Haziran 2012 19:06
 • Merve

  Hocam yüzümde lazere başladığımdan beri sivilceler oluştu buyuk sorun sivilceler geçiyor ama izini bırakıyor hocam ne önerirsiniz yuxumde artıyor cunku sivilce lekeleri cvbinizi bekliyorum hocam ???

  02 Mart 2013 18:03
 • Selman

  Hocam iyi akşamlar.
  Yüzümde sivilce çukurları var. Saatlerdir lazer tedavi uygulamasını araştırıyorum. Bu uygulamayı siz yapıyor musunuz?

  15 Şubat 2014 01:02

Sorry, the comment form is closed at this time.